USA - Stretnutie cestovateľov

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

USA

Amerika
Skvost ležiaci na americko-kanadských hraniciach

Rieka Niagara spája vyššie Erijské jazero, s nižším jazerom Ontariom. Je na nej umiestnená jedna z najväčších elektrární na svete. Niagarské vodopády ležiace neďaleko mesta Buffalo padajú z výšky viac ako 50metrov. Obrovskú masu vody je počuť z diaľky niekoľko desiatok kilometrov.

Rieka Niagara sa pred vodopádmi rozdvojuje a jej ramená obmývajú ostrov Goat Island. Hranica medzi týmito dvoma štátmi vedie uprostred rieky. Kratšie rameno je na americkej, dlhšie na kanadskej strane. Na Goat Islande nájdete Jaskyňu vetrov – Cave of the Winds. Z tejto jaskyne sa môžete pozrieť na rútiaci sa vodopád z druhej strany. Toho, že budete mokrí sa nemusíte obávať.

Dostanete totiž vodotesné modré kabátiky, ktoré sú dostatočnou ochranou pred zamočením.
Všeobecne sa vraví, že Kanadská strana vodopádov je krajšia. Mnohí si nedokážu predstaviť rozdiel, pokiaľ nenavštívia obe strany. Základný rozdiel spočíva v tom, že z kanadskej strany sledujete celú panorámu vodopádov, kým pohľad z americkej strany je iba po smere rieky. Skvelú možnosť pozorovať vodnú smršť ponúka Minolta Tower a Skyline Tower.

Pre vychutnanie skutočnej atmosféry, si rozhodne kúpte výlet loďou  Maid of the Mist, ktorou  sa dostanete rovno pod ne!   Ocitnete sa v centre diania. Rozbúcha sa vám srdce vzrušením. Pripravte sa na to, že sa nebudete navzájom počuť kvôli intenzívnemu hluku spôsobenému týmto živlom o prietoku 55 miliónov litrov za minútu. Keď sa nabažíte vodou, navštívte jedno z najstarších severoamerických múzeí Niagara Falls Museum a občerstvite sa v reštauráciách, ktoré ponúkajú široký sortiment.

Pokiaľ sa rozhodnete stráviť na Niagarských vodopádoch noc, vychutnajte si ich nočný hukot a východ slnka za prítomnosti minimálne piatich dúh. Priamo pri vodopádoch je veľa hotelov. Na Huron Street a Cataract nájdete aj solídne hostelové ubytovanie. Naraňajkovať sa môžete formou all you can eat v priemernej cene 8 dolárov.

autorka: Zora Richtárechová

 
Hľadaj
Copyright 2018. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky