Thajsko - Stretnutie cestovateľov

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Thajsko

Ázia
Bankok

Bankok - toľko poznaný z filmov  o zakázaných drogách a  trestoch smrti. V skutočnosti je  to exotické miesto veľkých Budhov, zlatých  kopúl, veľkolepých  budhistických palácov a pagod, ale aj špinavých riečnych kanálov  a biedy, bok po boku s pompéznymi rezidenciami, výškovými budovami...  skrátka mesto plné rozporov...

Cestou z letiska vás Bangkok určite  osloví. Okamžite sa dostanete do prúdu bláznivej dopravy bez regúl,  ktorá je ázijským metropolám vlastná. V každom bloku uvidíte bilboardy  thajského kráľa  a celej kráľovskej rodiny. Mesto je architektonicky  doslova vycukrované.

Strechy palácov a chrámov zdobia tony zlata. Najväčším zážitkom  je návšteva Veľkého Paláca - „Grand Palace“.  Je to monument, ktorého dĺžka má jeden a pol kilometra. Do paláca vás  nepustia odhalených,  preto je nutné si zobrať tričko s  dlhými  rukávmi,  zahaliť si kolená a obuť si celú obuv! V žabkách dnu  neprekĺznete.

V Bangkoku jed dobré zájsť si loďkou na plavbu po rieke  Phya River,  najlepšie z Thonburi side, ktorá sa tiahne celým mestom.  Počas plavby  budete mať jedinečnú možnosť vidieť preslávený chrám Wat Arun- nádherná  pagoda, alebo sa k nej necháte prepraviť za 2 Bathy z móla Tha Tien pier, ktorý je hneď za Grand Palácom.

Z Budhov sú najvýznamnejší  Wat Pho - ležiaci Budha, Wat Indravihar - najvyšší stojaci Budha v Bangkoku a zaujímavosťou je určite
Sediaca zlatá soška  „Golden Budhu“

Okrem  toho, že je Bangkok plný historických krás,  nájdete v ňom aj super modernú štvrť s mrakodrapmi, ktoré sú sídlami  medzinárodných firiem, bánk, hotelov. Jedna z najvyšších budov v Južnej   Ázii je Bayiko Tower - pohľad z veže nám umožní pochopiť,  aký je Bangkok  obrovský.

K navštevovaným miestam Bangkoku patrí China town a Lumpini park s umelým  jazerom, kde hlavne v skorých raných hodinách možete pozorovať ľudí  praktizujúcich tai-chi a ďalšie druhy bojových umení.

Veľmi populárnou destináciou Bangkoku je i Jim Tomphson park,  známy Američan pán Tomphson, ktorý preslávil thajský hodváb, mal silný  vzťah k Thajsku a preto situoval  jedno zo svojich sídiel i do blízkosti  Bangkoku. Dom, v ktorom prežíval značnú časť svojho života, dnes už  slúži ako múzeum, v ktorom vám každý sprievodca vysvetlí výrobu hodvábu,  životný príbeh tohto pána a ďalších zaujímavostí, ktoré patria  k Bangkoku.  

Bangkok je vynikajúci bod, z ktorého je možné absolvovať výlety do  okolia, ale i do Kambodži. Skvelým zážitkom je výlet na plávajúce trhy „Floating market“, spojený  s návštevou krokodílej farmy, kde zažijete perfektnú show s týmito  predátormi. Súčasťou parku je i slonia farma a naozaj dojímavé  vystúpenie gigantických jedincov.

Fakultatívne výlety organizuje  každá cestovná kancelária v Bangkoku, ovšem je dôležité neskočiť po kúpe  hneď v prvej. Ceny sú veľmi rozdielne a preto vysoko odporúčame obísť  minimálne tri- štyri agentúry. Toto isté platí pri všetkom. Či kupujete  letenku do ďalších thajských destinácií , či chcete vybaviť vízum do  Kambodži a iných okolitých krajín. Nenechajte sa zmiasť a vždy  vyjednávajte. Z Bangkokou sa organizujú i jednodňové výlety do  nádherného mesta Angkor Vat /Kambodža/.

V Bangkoku buďte  veľmi opatrní na drobné ľsti chudobných obyvateľov. Posnažia sa vás  natiahnuť pri výmene meny, predaji suvenírov, za každú radu budú  očakávať nejakú finančnú odmenu. V prípade, že budete veľkorysí,  vypočítavý hlúčik sa bude rozrastať.

autorka: Zora Richtárechová
 
Hľadaj
Copyright 2018. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky