Singapúr - Stretnutie cestovateľov

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Singapúr

Ázia
Singapur - mesto morského leva

Po príchode z Thajska  Vietnamu, Barmy či Kambodže, ostanete určite v šoku. Singagpúr je  utvorený samotnou metropolou a niekoľko málo ostrovčekmi, ktoré patria  tomuto vyspelému štátu. Nachádza sa v špičke Malajského polostrova.  Čistota, vyspelá technika, moderná architektúra určite osloví každého  jedinca. Singapúr je destináciou, ktorú sa oplatí vidieť v prípade, že  cestujete do krajín v jeho okolí. Bude pre vás príjemným spestrením  počas púti historickou Áziou. Je vhodný na ndividuálne cestovanie.

Ubytovacích  možností v Singapure je celá škála - od hostelov po špičkové hotely.  Mesto je prepojené metrom.  Lístky sa kupujú v metre. Sú to magnetické  karty,  ktoré po vhodení do automatu pri výstupe z metra potešia.  Vypadne vám totiž zakaždým vratná kaucia za vrátenie karty. Stravovanie  záleží čisto od vašich chutí. Nájdete tu úplne všetko, od gréckej cez  indickú kuchyňu až po americké fastfoody. Populárnou dobrôtkou sú ako  inak vynikajúce žabie stehienka z jedinca, ktorého si sami vyberiete  z akvária. Vyzerajú nechutne ale sú naozaj výnimočnou delikatesou.

Čo nezabudnite navštíviť v Sinagpure:
Sentosa Island, nenechajte si ujsť laserovú show popri hrajúcej  fontáne. Na Sentosu sa dostanete  lanovkou, alebo autobusom po moste,  ktorý spája tento komerčný ostrov s pevninou. Na Sentose vás čaká veľa  zaujímavých atrakcií. Z vysokej krútiacej sa veže sa vám naskytne  jedinečný pohľad na celý  Singapure. Sentosa je východzím bodom na  ostrovy  napr. Kusu Island, Siant John Island, Sisters Island..  Z terminálu v ranných hodinách odchádza trajekt, ktorým sa môžete nechať  vyložiť na jednom, druhom ostrove, stráviť tam deň a vo večerných  hodinách sa vrátiť na Sentosu.

Ostrovy sú výlučne prírodného  charakteru, preto sa nezabudnite vybaviť dostatkom vody, opaľovacieho  krému a ostatnými nutnými maličkosťami, ktoré veru na zmienených  ostrovoch nekúpite. Vynikajúcim zážitkom je Nočné Safari. Ocitnete  sa v nočnej džungli medzi nosorožcami, tigrami, hyenami a ďalšími  exotickými zvieratami, ktoré sú pre túto oblasť typické. Za návštevu rozhodne stojí Botanická záhrada, ktorej súčasťou je aj záhrada orchideí. Bujná vegetácia a farebnosť sú pohladením očí.

Špecifickým výletom je cyklotúra po ostrove Palu Ubin.  Na ostrov sa dostanete loďou zo severnej časti polostrova. Tam si  vychutnáte atmosféru zo života pôvodného obyvateľstva. Uvidíte  obrovských varanov, plazov, vtákov a rýb a hranice s Malajziou. Milovníkom nákupov polichotí slávna Orchad road. Nájdete tu obchody od výmyslu sveta.

Sinagpur je zvláštny tým, že je to štát, v ktorom sa miešajú a popri  sebe existujú tri náboženstvá. Stretnete tu budhistov, moslimov,  a samozrejme hinduistov. Každé z nich má v Sinagpure svoje miestečko,  ktoré je lákadlom všetkých turistov.  Preto nezabudnite rozhodne  navštíviť China Town, Arab Street a Little India.

Večerný Sinagpore je nádherný. Osvietené divadlo patrí po opere v Sydney k najuznávanejším  stavbám tohto typu. Slávny Merlion-  morský lev a hneď za ním panoráma nočného skylinu, ktorého svetlá sa  odrážajú v mori a rieke Merlion, sú naozaj nezabudnuteľným zážitkom.

Tip na večer - prechádzka po Boat Quay a Clark Quay- nespočetné množstvo  farebných domčekov plných kaviarničiek popri rieke Merlion, ktorá sa  vlieva do mora a medzi nimi mrakodrapy, z ktorých sa vám zamotá hlava.  To je Singapore.  Maličká krajina, v ktorej máte pocit sily a  dokonalosti.

autorka: Zora Richtárechová
 
Hľadaj
Copyright 2018. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky