Austrália - Stretnutie cestovateľov

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Austrália

Nový rok začínal v Sydney

Či sa to ostatným mestám páči alebo nie, je to tak. Nový rok sa vždy začína v najvýchodnejšej metropole sveta a tou je austrálske mesto Sydney.
  
Sydney, najväčšie mesto Austrálie, je na Slovensku známe najmä zásluhou študijných pobytov. Po revolúcii sa otvorili dvere aj pre našich študentov a treba pochváliť, že  možnosti štúdia v Austrálii sú hojne využívané. Určite sa nájde veľa Slovákov, ktorí si atmosféru vítania Nového roka na južnej pologuli vychutnali naživo.

Sydney sa na príchod roka 2009 dobre pripravila. Z piatich ton pyrotechniky predviedli divákom veľkolepé divadlo. Priestranstvo okolo opery a celého prístavu tvorilo prírodný amfiteáter a bolo úplne zaplnené. Pohľady  miliónov očí sa upierali na Prístavný most (Sydney Harbour Bridge), odkiaľ sa o polnoci na oslavu príchodu Nového roka rozletelo na všetky strany najviac farebných svetiel. Ohňostroje boli v dĺžke 6 km okolo celého prístavu a bolo ich vidieť do vzdialenosti 16 km.
Počet účastníkov na oslavách v Sydney v tomto roku bol druhý najvyšší na svete – viac ako 1,5 milióna. Zahraničných turistov sa odhadlo na 300 tisíc. Podľa tlačových správ prvenstvo mala pláž Copacabana Beach v Rio de Janeiro, na ktorej sa zišlo až 3 milióny ľudí. Oproti New Yorku alebo Londýnu, kde oslavovalo 800 000 až 1 000 000 to bol skutočne pekný nával. Lenže v Austrálii, na opačnej strane sveta majú práve horúce letné počasie a oslavy v tričku im my, Európania môžeme iba závidieť.
O Sydney je známe, že dokážu vytvoriť najkrajšiu svetelnú šou na svete. Prispieva k tomu aj prostredie v samotnom zálive. Na vodu pri oslavách vypláva množstvo lodí, ktoré svojimi svetelnými efektmi dotvárajú atmosféru sviatočnej noci.
  
"Bol to najkrajší ohňostroj v mojom živote“, takého názory prevládali po skončení osláv.

autorka: Ľudmila Moleková

 
Hľadaj
Copyright 2018. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky